Jak zapewnić bezpieczeństwo firmie i pracownikom

10 listopada 2022

Nie jest ważne, czy prowadzisz firmę z branży budowlanej, w której kask na głowie to podstawa czy prowadzisz biuro rachunkowe w spokojnej dzielnicy. Przypadki się zdarzają, nawet tym najbardziej ostrożnym pracownikom. Dlatego obok bezpiecznych warunków pracy i przestrzegania zasad BHP, warto zadbać o zapewnienie pracownikom dodatkowej ochrony w postaci ubezpieczenia. Jakie masz możliwości jako pracodawca?

Ubezpieczenie na życie

Jedno z wielu nieobowiązkowych ubezpieczeń społecznych, dzięki któremu zadbasz o bezpieczeństwo nie tylko pracowników, ale również ich rodzin. Polisa ubezpieczeniowa może objąć również zarówno pracowników zatrudnionych w oparciu o umowę o pracę jak i tych, zatrudnionych w oparciu o umowę zlecenie. W trudnych sytuacjach życiowych polisa ubezpieczeniowa na życie, zapewnia komfort i, przede wszystkim, wsparcie finansowe. A jako pracodawca, składki na poczet ubezpieczenia możesz wliczyć w koszty uzyskania przychodów.

Ubezpieczenie w podróży

Zdobyłeś lokalny rynek i przyszła pora na poszerzenie działalności o większe lub po prostu kolejne miasta. A jeśli już nie tylko Polska leży w Twoim zasięgu, internacjonalizacja działalności wiąże się z podróżami za granicę. Szkolenia? Konferencje? Delegacje? Im dłuższa podróż, tym większe ryzyko opóźnienia odlotu, zagubionego bagażu, przypadkowego zniszczenia sprzętu lub różnego rodzaju uszczerbku na zdrowiu. Ubezpieczenie w podróży zagwarantuje Twoim podróżującym pracownikom nie tylko spokojniejszy i bezpieczny wyjazd służbowy, ale również możliwy zwrot kosztów leczenia za granicą lub zwrot kosztów od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Dodatkowa opieka medyczna

Dodatkowa opieka medyczna dla pracowników to już podstawa bezpieczeństwa firmy i pracowników, zarówno w miejscu pracy jak i w podróży. Pakiety medyczne prywatnej opieki medycznej to również jeden ze standardowych benefitów oferowanych pracownikom. Z usług prywatnych placówek medycznych można korzystać w całej Polsce. A w przypadku nieszczęśliwego wypadku poza granicami kraju – dodatkowe ubezpieczenie medyczne umożliwia pokrycie kosztów leczenia również za granicą. Możliwości dodatkowego ubezpieczenia pracowników jest co najmniej kilka. Ubezpieczając pracowników, równocześnie ubezpieczasz swoją firmę. Dlatego, wybierając dodatkową ochronę warto wcześniej zastanowić się, które rozwiązanie będzie najlepiej odpowiadało potrzebom pracowników i porównać dostępne oferty ubezpieczycieli. A jeśli czas ogranicza Cię w porównywaniu możliwości, skontaktuj się z nami. Przygotujemy dla Ciebie bezpłatne porównanie dostępnych ofert.